Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

ГОЛОВНА - Нормативні документи - ДБН В.2.2-2-95


ДБН В.2.2-2-95 Теплиці і парники.

Дата набрання чинності: 1995-02-01


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ці норми поширюються на проектування нових та реконструкцію діючих тепличних підприємств, окремих теплиць і парників для вирощування різних видів сільськогосподарської продукції.

1.2. При проектуванні тепличних підприємств, теплиць та парників, а також окремих будівель і споруд допоміжного призначення слід керуватися відповідними нормами технологічного проектування, СНиП 2.10.02-84, СНиП ІІ-108-78 та санітарними нормами. При проектуванні культиваційних споруд для промислового вирощування грибів слід керуватися будівельними нормами та правилами для промислових будівель та споруд і нормами технологічного проектування таких споруд.

1.3. При проектуванні тепличних підприємств, окремих теплиць та парників слід передбачати прогресивні технології та технічні рішення, що забезпечують економію паливно-енергетичних ресурсів, підвищення врожайності, зниження собівартості продукції, ефективне використання капітальних вкладень, створення сприятливих умов праці та охорону навколишнього природного середовища.

1.4. Тепличні підприємства, окремі теплиці та парники, як правило, слід розміщувати з урахуванням можливого використання нетрадиційних джерел енергії (геотермальні води, низькопотенційна та викидна теплота ТЕС, ДГЕС, АЕС та газокомпресорних станцій, сонячна енергія, енергія вітру). Теплиці весняно-літньо-осіннього використання доцільно розміщувати при тепличних підприємствах, що мають теплиці цілорічного використання. 1.5. Ступінь вогнесійкості та гранична вогнестійкість будівельних конструкцій теплиць, парників та з'єднувальних коридорів не нормуються.

1.6. Загальна площа тепличних підприємств визначається сумою площ всіх теплиць та площ з'єднувальних коридорів (включно технічних), що вимірюються в межах внутрішньої поверхні зовнішніх стін (цоколю). До загальної площі теплиць не входять площі технічного підпілля заввишки менше як 1,8 м, а таткож площа всіх ярусів внутрішніх стелажів та лотків.

1.7. Відстань між теплицями, які експлуатуються на протязі цілого року (зимові), слід встановлювати не менше як 6 м; між теплицями, які експлуатуются навесні, влітку та восени (весняними),- не менше як 1,5 м. Під'їзди до будівель, а також проїзди для пожежних машин необхідно виконувати відповідно до вимог проектування генеральних планів сільськогосподарських підприємств.

1.8. Майданчики для тепличних підприємств, окремих теплиць та парників повинні бути сплановані з ухилом для відведення атмосферних вод. Ухили майданчиків визначаються нормативними документами та організацією рельефу місцевості згідно з генеральним планом. Позначка грунту в теплиці повинна бути не менше як на 0,1 м, а доріжки - не менше як 0,2 м вище спланованої позначки ділянки навколо теплиці.


Введіть символи з зображення:


Реклама:



Технічні рішення

Сферы применения пенополистирола

Как выбрать душевую кабину для ванной комнаты?

Подарунок домашньому улюбленцю

Маленька квартира. Колір має значення

Различие между нержавеющей и оцинкованной сталью

Монтаж сайдингу (Скорочена інструкція)

Вибір товщини стіни

Правильный ремонт в новостройке: выбор напольных покрытий и дверей

Плоская кровля "под ключ"

Основа – це гарна підготовка

Відео

Звукоізоляція внутрішніх приміщень. Правила монтажу

Кладка блоків YTONG

Монтаж фасадніх панелей

Особенности применения геля для кирпичной кладки в строительстве

Скатний дах. Теплофізика

Навісний вентильований фасад (НВФ), частина 1

Видео інструкциї з монтажу вертикального сайдингу «Альта-Профіль»

Монтаж сухой стяжки основания пола КНАУФ-суперпол

Фарбування шпалер фарбою Sniezka Nature

Криволинейные конструкции