Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Що таке вентиляція

Отже, що таке, ця сама вентиляція? Визначення я чесно запозичив з Вікі: Вентиляція (від лат. Ventilatio - провітрювання) - видалення відпрацьованого повітря з приміщення і заміна його зовнішнім. У необхідних випадках при цьому проводиться обробка повітря, наприклад очищення від пилу та ін. твердих речовин, підігрів, зволоження, охолодження, осушення, іонізація і т.д. Вентиляція створює умови повітряного середовища, сприятливі для здоров'я і самопочуття людини, що відповідають вимогам санітарних норм, технологічних процесів, будівельних конструкцій будівель, технологій зберігання і т.д.

І начебто все зрозуміло, і не зовсім. Спробуємо розділити на складові частини. Це (умовно): витяжка, приплив (заміна викинутого повітря свіжим) і обробка цього самого припливного повітря. Що таке витяжка більш-менш зрозуміло всім. А що таке приплив? Це повітря, яке ми поставляємо в приміщення замість прибраного. А що значить, його обробка? Уявіть собі, що на вулиці +32 а ми це повітря заганяємо всередину. А мінус 20? А пил, дим? Тобто, нам потрібно охолодити або нагріти це повітря, очистити його, осушити або зволожити, іонізувати і т.д. Причому, кожну з цих характеристик потрібно вибирати опційно, адже охолодження повітря на Крайній Півночі нам навряд чи стане в нагоді, як і нагрівання / зволоження в субтропіках. А що це значить стосовно до кінцевого користувача? - Що все індивідуально, і універсальних рішень не існує. Для ресторану, складу, котеджу, басейну та кухні того ж самого ресторану, рішення будуть абсолютно різними.

Чим же керуватися для визначення, що ж ми власне хочемо зробити для покращення/зміни клімату в приміщенні?

По-перше, здоровим глуздом і логікою.

По-друге, нормативними документами та законами держави в якому ми проживаємо. Для України це СНиП 2.04.05-91. «Будівельні норми і правила. Опалення, вентиляція і кондиціонування».

Як перше  співвідноситься з другим? Скажімо так, принаймні, не суперечить. На моє глибоке переконання, СНиП - цей дуже расспливчастий, позбавлений виразності і враховує експлуатацію в ідеальних умовах. У більшості реальних випадків, необхідна більша кратність повітрообміну. Ось ми підійшли до такого важливого, я б сказав чільного, поняттю у вентиляції як кратність.

Кратність - це кількість повітря, яке змінюється в приміщенні за одиницю часу, як правило, за годину. Наприклад, 3 кратний повітрообмін, означає, що за одну годину ми три рази повністю міняємо повітря в приміщенні. Тобто якщо обсяг приміщення (сподіваюся, пояснювати як його порахувати, не треба?) 300 м ³, то при 3 кратному повітрообміні, протягом години, ми повинні видалити з приміщення 900 м ³ повітря, і стільки ж подати. Або більше, або менше. Це дуже важливий момент. І від того, якого ефекту ми хочемо досягти, залежатиме співвідношення витяжного і припливного повітря. Його ми обговоримо в наступних нарисах, коли будемо говорити про такі конкретні об'єкти, як кухні, ресторани, житлові та складські приміщення, і т.д.

Отже, для вентилювання умовного приміщення нам треба примусово або природним способом видалити з нього повітря і замінити його також примусово або природним способом. Причому способи можуть поєднуватися. Скажімо, є тільки примусовий приплив, а витяжка здійснюється «видавлюванням» відпрацьованого повітря через вентиляційні канали. Забігаючи сильно наперед, скажу, що таким способом вентиляція здійснюється в котельних, паливних і ін Але це ми розглянемо детальніше дещо пізніше. Або, наприклад, примусова витяжка з «підпором» свіжого повітря з інших приміщень і зовні за рахунок мікронещільності вікон - кухонна витяжка - найяскравіший приклад такого підходу. І, нарешті, повністю природна витяжка і приплив. Останній приклад часто зустрічається у нас, в старій радянській школі будівництва та проектування. Це коли витяжка здійснювалася за рахунок природньої різниці тисків (той же принцип, що й у димоходу) через стінні вент-канали, які були в кожному приміщенні, а приплив через мікронещільності (а часто зовсім не мікро) дерев'яних вікон, дверей і цементно-вапняних стін. Причому, саме дерево відігравало роль своєрідного фільтру від пилу. Тепер згадаємо свої герметичні «плачучі» пластикові вікна, стіни з цвіллю, гірко зітхнемо і продовжимо читати ....

Часто зустрічається думка, що витяжної та припливне повітря не можуть перетинатися. Тут потрібно пояснити на прикладі. Припустимо, нам треба вентилювати приміщення об'ємом 1000 м ³, кратністю 3, постійно підтримуючи температуру плюс19. Тобто треба на годину подати 3000 м ³ і стільки ж забрати. А на вулиці мінус 20. Або плюс 32. А скільки енергії і відповідно коштів, треба затратити, щоб з мінус 20 нагріти повітря до плюс 19? Або охолодити з плюс 32? А потім ці, в прямому сенсі слова, гроші викинути назовні? Рішення даної ситуації можна реалізувати наступним чином. Витяжне повітря обробляємо - тобто очищаємо, фільтруємо, домішують певну кількість свіжого повітря, і назад подаємо в приміщення. Цей принцип називається рециркуляцією. А технологія, коли витяжне повітря нагріває / охолоджує припливне не змішуючись з ним - рекуперацією. Чи завжди вони використовуються? - Звичайно, ні. Але це ми детально обговоримо пізніше.

Ось, власне, і все що я хотів розповісти в цій статті. У наступній ми обговоримо, як за допомогою техніки Dospel поліпшити клімат в квартирі, на кухні, у ванній кімнаті.

З повагою, ТОВ "фірма" Дукат "
Ігор Чванкін

http://www.dospel.com.ua/ua/articles/2/

Реклама: