Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Відновлення паркету своїми руками

Сказати, що різноманіття підлогових покриттів велике – не сказати нічого. Але таких, що мають прекрасні естетичні й фізичні характеристики і завжди в тренді можна перелічити на пальцях однієї руки. Серед них – дерев’яний  паркет.

Цей вишуканий, а головне природний вид підлогового покриття є невід’ємною складовою дорогих і престижних готелів, ресторанів, театрів. Саме завдяки паркету, який випромінює природну теплоту, зачаровує різноманіттям кольорів і текстур, такі заклади підкреслюють свій високий статус й формують неповторну естетику.

Проте стверджувати, що дерев’яний паркет – це розкіш «великих світу цього», неправильно. І саме тут проявляється ще одна перевага паркету – невисока вартість. Завдяки цьому будь-яка середньостатистична сім’я України може дозволити собі паркетне покриття, яке стане гордістю помешкання.

Як і будь-яке інше підлогове покриття паркет потребує догляду, адже у процесі експлуатації на ньому виникають подряпини, у місцях, де стерлося лакове покриття, він втрачає колір. У результаті на паркеті утворюються сірі «плями». Назвати таке покриття окрасою дому язик не повернеться. Ба, навіть більше, воно викликає у господарів сором перед гостями. Перше, що спадає у такому випадку на думку – заміна паркету. Господарі починають перебирати варіанти: плитка, ламінат, тепла підлога…? Та не варто поспішати і вкладати чималі кошти у штучні матеріали! Є значно простіший і дешевший варіант – відновлення наявного паркету. Тим паче, що ця процедура – не складна, і її з легкістю можна здійснити власноруч.

Відновлення паркету своїми руками складається з таких етапів:

  1. шліфування (видалення старого лакового покриття);
  2. шпаклювання;
  3. шліфування та полірування;
  4. забарвлення у разі потреби;
  5. лакування.

Для видалення старого лакового покриття використовують різноманітні шліфувальні пристрої. На другому та третьому етапі поверхню не лише шпаклюють, а й вирівнюють. Адже у місцях, де найчастіше ходять, уже стерся певний шар деревини, і вони є нижчими порівняно з іншими. Після вирівнювання поверхні виконують її кінцеве шліфування абразивним матеріалом зернистістю 80–100. На цьому етапі слід дотримуватися правила, що напрям шліфування має становити 45º до паркетних дощечок, а подальші шліфування мають бути перпендикулярними до попередніх. Шліфування – процес під час якого утворюється багато пилюки, тому останньою стадією цього етапу є очищення паркету.

Під час експлуатації у паркеті можуть утворюватися тріщини, щілини і дефекти. Для їх усунення рекомендуємо скористатися приготованою масою з ҐРУНТОВКИ НІТРО VIDARON (змішують ґрунтовку із дерев’яною шліфувальною пилюкою). Наносять шпаклівку шпателем із нержавіючої сталі, а після висихання її шліфують та полірують абразивними матеріалами зернистістю 120.

Етап забарвлення не є обов’язковим і залежить лише від індивідуальних побажань. Щоб надати паркету забарвлення його покривають шаром БЕЙЦУ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ VIDARON. Палітра кольорів, які можна обрати на сайті www.vidaron.com.ua , цього засобу задовольнить найвибагливіших споживачів.

Тепер паркет готовий для лакування. Для досягнення найкращого декоративного ефекту і забезпечення довговічності покриття використовуємо ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ БЕЗ ҐРУНТОВКИ VIDARON. Завдяки технології ULTRA DURABLE  TECHNOLOGY лак легко наносити, а отримане покриття – міцне й надійне. Наносять лак при температурі всередині приміщення +16 +25ºС мохеровим валиком з коротким ворсом, а у важкодоступних місцях – пензлем. Слід пам’ятати, що наносити лак необхідно лише у напрямку малюнку шарів деревини. Коли нанесений шар лаку висохне (орієнтовно 12 год) виконують міжшарове шліфування. Зернистість шліфпаперу для міжшарового шліфування залежить від ступеня блиску лаку: матовий та напівматовий – зернистість від 220 до 320; глянцевий і високоглянцевий – 320–400. Щоб досягти високого декоративного ефекту необхідно нанести три шари лаку. Уже через 24 год після нанесення останнього шару по паркеті можна ходити. А повністю експлуатувати паркет можна через 5 днів.

За умови дотримання рекомендацій виробника відновлений з використанням продукції ТМ VIDARON паркет упродовж багатьох років буде окрасою і гордістю вашого будинку.

http://mybud.com.ua/company/0/0/37

Реклама: