Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Містки холоду – як їх уникнути?

Містки холоду – це місця у будинку, через які відбуваються неконтрольовані втрати тепла, що сягають навіть 30%. Через це ми сплачуємо великі рахунки за електроенергію. Тому необхідно запобігати утворенню містків холоду ще на етапі проектування та будівництва будинку.

Види містків холоду – що це, де і чому утворюються?

Містки холоду – це фрагменти зовнішньої перегородки будинку, термічна ізоляційна здатність яких значно нижче, ніж сусідні будівельні елементи. Через містки холоду відбувається посилена втрата тепла внаслідок гірших термоізоляційних властивостей. Містки з`являються внаслідок проектних або будівельних вад, і переважно стосуються таких міст у будинку як: коник, вікна, навіс, перекриття, цоколь або фундамент.

Містки холоду за місцезнаходженням поділяються на:

  1. Лінійні містки – переважно знаходяться на поверхні зовнішньої перегородки. Типові приклади це: периметри вікон і дверей, крокви похилих дахів, вінець перекриття, з`єднання стіни с фундаментом і т.п.
  2. Точкові містки – зв`язані із місцевим застосуванням іншого матеріалу, наприклад з`єднувальні елементи для монтажу ізоляції.

Містки холоду за походженням поділяються на:

  1. Структурні містки – можуть виникати внаслідок застосування певної технології будівництва, використання матеріалів або зміни термоізоляції. З`являються там, де застосовано інший матеріал, наприклад, біля дверних та віконних перемичок, або біля залізобетонних стовпів.
  2. Геометричні містки – їхнє виникнення зв`язане з геометрією будинку. Наприклад у кутах площа віддавання тепла (зовнішня поверхня) більша, ніж площа постачання, тому в кожному зовнішньому куті є місток холоду.

«Практика показує, що навіть у випадку енергозберігаючих будинків містки холоду будуть з`являтися, хоча у загальному тепловому балансі вони матимуть невелике значення. Однак необхідно намагатися зменшити до мінімуму кількість і площу містків. У більшості випадків містки холоду можна усунути, забепечивши безперервність теплоізоляції, пам`ятаючи, що тепло буде виходити шляхом найменшого опору з простору, що обігрівається, назовні» – каже Малгожата Бартеля, продукт менеджер «Ytong Silka».

Чим загрожують містки холоду…

Містки холоду викликають значні втрати тепла внаслідок місцевого охолодження будівельних перегородок. У таких місцях часто утворюється конденсат, ізоляційні та конструкційні матеріали відвологлі, може розвиватися грибок чи пліснява. У випадку різниці температур між внутрішньою та зовнішньою частинами будинку у місці, де виник місток холоду, перегородка вихолоджується. Неконтрольоване витікання тепла призводить до втрат тепла і, відповідно, до зростання видатків на обігрів. Містки холоду можуть також сприяти ушкодженню елементів конструкції будинку, наприклад, у неутеплених місцях або у невідповідно утеплених з`єднаннях балконної плити з перекриттям, довкола дверних і віконних отворів. Це може призвести до появи подряпин і тріщин на поверхні зовнішніх перегородок.

і як їх уникнути, щоби гарантувати собі теплий дім?

Про усунення містків холоду слід дбати не тільки на етапі проектування, але й з першого етапу будівництва. Для викладання першого шару варто використати матеріал з високою термоізоляційною здатністю, наприклад блоки Ytong Energo з λ10,dry = 0,095 Вт/(мК). Це впливає на зменшення містка холоду на стику фундаменту і несучої стіни. Пам`ятайте, що викладання першого шару стіни з блоків з меншим коефіцієнтом теплопровідності λ, ніж в інших шарах, викликає зменшення лінійного містка на стику зовнішньої стіни, фундаменту і підлогової плити.

Суттєве значення також має застосування системних рішень, розроблених з думкою про будівництво максимально теплих будинків з одно- і багатошарових стін. Будівництво з системних елементів, із застосуванням відповідних розчинів, дозволяє отримати однорідну конструкцію без містків холоду. При застосуванні блоків Ytong Energo+ шириною 48 см можна отримати одношарову стіну з коефіцієнтом теплопроникнення U = 0,17 Вт/(м2К). Однак у разі відмови від системних елементів втрати через містки холоду будуть значно більшими, ніж втрати тепла через стіни. Завдяки високій точності розмірів усіх елементів Ytong частка шва у стіні становитиме менше 1%, тому з`єднання блоків не створюють додаткового містка холоду.

«Будуючи будинок, варто прагнути зменшити містки холоду до мінімуму. Це дозволить ліквідувати втрати тепла, що призводять до більшого використання енергії та збільшення видатки на обігрів. Також це зменшить можливість появи поверхневого конденсату водної пари на перегородках і, як наслідок, розвитку плісняви» – підкреслює Єжи Мацьковяк - представник фірми «Corso Projekt» у м.Щецин, будівельний експерт «Silka Ytong». «Щільність будинку забезпечують зовнішні перегородки. Добре спроектована і виконана механічна вентиляція повинна забезпечувати комфорт і дбати про правильний рівень вологості у будинку. Варто подумати про застосування ротаційного фільтра, який має дуже високий коефіцієнт корисної дії і, додатково, дозволяє підтримувати відповідний рівень вологості – додає Мацьковяк.

Ретельність, точність і дотримання принципів будівництва згідно з обраною системою дозволяють створити теплий дім.

http://www.ytong.ua/ua/content/news_mistki_holodu_jak_ich_uniknuti.php

Реклама: