Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Маленька квартира. Колір має значення

Не всі живуть у плацах. І зробити зручною, затишною та красивою маленьку кімнату – завдання дуже важливе. Невеликі приміщення вимагають спеціальних дизайнерських вмінь. Оптимальна організація простору – розташування меблів, влаштування різних функціональних зон – потребує багато зусиль. Збільшити ж кімнату візуально можна завдяки нехитрим прийомам, що базуються на особливостях зору людини.

Не завжди можливо розширити простір, збудувавши нові стіни. Але завдяки вдалому використанню кольорів та розмірів досить легко виправити вади приміщення – візуально збільшити його.

Маленькі хитрощі

Закони сприйняття навколишнього світу оком людини вивчені дуже давно, особливості візуального сприйняття однакові для всіх людей, окрім тих, хто має вади зору. Відомо, що світлі кольори візуально збільшують, а темні, насичені – зменшують предмети та простір. Тому якщо треба візуально збільшити кімнату, для стін та стелі варто вибрати світлі та прохолодні кольори та відтінки.

Якщо на стінах передбачено малюнок, слід зважати на те, що дрібні мотиви роблять кімнату візуально більшою, а крупний орнамент візуально зменшує простір.

Меблі для невеличкої кімнати також мають бути пастельних, світлих кольорів. Не слід боятися того, що світлі меблі не вирізнятимуться на тлі стін. Ефект може бути зворотнім – єдиний простір без помітних меж.

Підлога має бути однотонною, без орнаментів і візерунків. Зайві деталі ні до чого, вони лише зменшують простір.

У невеликій кімнаті слід уникати масивних елементів: штор з ламбрекенами, громіздких світильників, ліпнини. Залишіть простір вільним. Акцентом може бути невеличка яскрава «пляма» – ваза, серветка, вазон з квіткою або інший аксесуар невеликого розміру.

Залишіть порожніми площини. Не варто влаштовувати виставку з дрібних предметів декору. Якщо акцент – один, причому розмістити його слід у протилежному від дверей місці. Чим далі, тим краще, але так, щоб він був помітним. Особливості зорового сприйняття людини є такими, що вона фіксує відстань до предмету. Відстань велика – приміщення здається більшим.

Кольори для маленької кімнати

Якщо невелика за розміром кімната має правильні пропорції, слід використовувати гармонійні поєднання кольорів. Контрастні поєднання доречні лише коли кімната вузька. Тоді у контрастний колір слід пофарбувати саме вужчу стіну. Світлі стіни обабіч контрастної утворюють зоровий обман – кімната здається ширшою. У решті випадків краще застосувати принцип гармонії. Тут стане в нагоді спосіб ознайомлення з кольорами інтер’єрних фарб, запропонований  ТМ Śnieżka. На сайті виробника кольори представлені таким чином, що до кожного кольору вже підібрані контрастні та гармонійні кольори.

Які ж поєднання кольорів найбільш пасуватимуть для невеличкої кімнати?

Білий – найчистіший з кольорів. Він символізує чистоту та свободу. Але чистий білий не такий популярний у дизайні, як могло б бути. Частіше використовуються близькі до білого відтінки різних кольорів – нейтральних бежевого та світло-сірого, прохолодного блакитного, пастельного зеленого.

Прохолодні відтінки, як ми вже зазначили, збільшують простір. Тому вони найбільш підійдуть для маленької кімнати. Світло-блакитний гарно поєднується з білим, світло-зеленим, світло-сірим та бежевим. У якості контрастного кольору для акцентів можна вибрати коричневий або жовтий.

Якщо вам до вподоби теплі кольори, оберіть їх найсвітліші відтінки. Беж, рожевий та персиковий практично довільно поєднуються як між собою, так і з будь-якими іншими кольорами.

Які фарби варто використовувати?

Щоб уникнути помилок, найкраще вибрати готові до використання кольорові фарби найвищої якості, такі як Śnieżka Nature. На сайті www.sniezkanature.com.ua у розділі «Наші кольори» представлені чотири палітри готової до використання кольорової фарби: нейтральна, жовта, червона, синьо-зелена. Вибираючи спочатку палітру, а потім фарбу, помилитися практично неможливо. Тим паче, що до кожної позиції подані гармонійні та контрастні поєднання.

Фарба Śnieżka Nature рівномірно лягає на поверхні та гарно перекриває попередній колір. Але якщо раніше стіни були пофарбовані у інтенсивний колір, на підготовчому етапі, замість ґрунтовки, краще скористатися ґрунтувальною фарбою ТМ Śnieżka . Вона не тільки перекриє попередній колір, але й вирівнює поглинальну здатність поверхні. Основна інтер’єрна фарба лягатиме рівномірніше, а її розхід скоротиться.

Ви вже знаєте про маленькі дизайнерські хитрощі. Тож не гайте часу – оберіть кольори та скористайтеся у процесі ремонту нашими порадами. Результат вас втішить – маленька кімната стане ошатною, комфортною та красивою!

http://mybud.com.ua/company/0/0/37

Реклама: