Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має ряд істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

На верхній і нижній границі ділянки утеплення конструктивно знаходяться залізобетонні плити перекриття. У цих місцях точка роси різко зміщується всередину стіни (в обидві квартири від плит перекриття). Грибок і пліснява утворюються по обидві сторони перекриття, там де підлога та стеля примикають до зовнішньої стіни. Тобто таке утеплення не врятує і мешканців «утепленої» квартири.

На цих же ділянках відбувається більш інтенсивне зволоження (внаслідок конденсації по всьому перетину стіни) і промерзання через торці плит перекриття. Це призводить до більш інтенсивних тепловтрат в цих місцях (термограми мал.1, мал. 2, яскравий червоний колір знизу ділянки).

img1.png

Мал. 1.                                                      

img2.png

Мал. 2.

Дощова вода, сніг, лід, які потрапляють і накопичуються на верхньому торці такого утеплення при перепадах температури від «+» до «-» і назад, руйнують клейове кріплення теплоізоляційних плит до стіни, тим самим ще більше відкриваючи доступ води і в стіну, і всередину утеплювача.

Під час монтажу такого утеплення на фасад сусідніх квартир не вдається забезпечити герметичність прилягання ділянок утеплення, тобто не створюється суцільної контур теплоізоляції, а намокання і промерзання призводить до подальшого руйнування і стін і теплоізоляції (мал.3).

img3.png 

Мал. 3.

Роботи з улаштування таких ділянок утеплення не завжди виконуються з допомогою якісних матеріалів та виробів, та з дотриманням рекомендованих технологій монтажу. Мешканці не мають жодних гарантій з пожежостійкості і нетоксичності такого утеплення.

Зрозуміло, такі ділянки утеплення не відповідають ні ДСТУ, ні ДБН, відповідно, не можуть бути забезпечені гарантовані терміни безремонтної ефективної експлуатації.

До того ж, і про естетичний зовнішній вигляд таких фасадів говорити нема чого (мал.4).

img4.png

Мал. 4.

http://www.ceresit.ua/company/news/2014/1222/

Реклама:
Реклама: