Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Вибір товщини стіни

Яку товщину стіни обрати

В останнє десятиріччя широкого поширення набула ідея, що будь-який будинок треба б "утеплювати". Тобто - спочатку побудувати стіни, а потім, додатково, чим-небудь їх ще і доповнити, для «теплоізоляції».

Ми пропонуємо вам матеріал для одношарової стіни. І ми стверджуємо, що ідея про необхідність тотального «доутеплення» помилкова.

Обгрунтуємо це твердження двома аргументами.

Перший. Завдання утеплення - понизити витрати на опалювання. Комфортність мешкання забезпечується стіною в один - півтори цеглини або 120 - 150 мм газобетону щільністю 400-500 кг/м3. Це важливо усвідомити. Утеплення - питання економічної доцільності. Ні більше, ні менше. Окупність вкладень в утеплення побудованої «коробки» має бути підтверджена економічним розрахунком.

Другий. Теплопровідність матеріалів в першу чергу залежить від їх щільності і майже лінійно змінюється в діапазоні 200-1000 кг/м3. Подальше зменшення щільності утеплювачів знижує їх теплопровідність несуттєво (з 0,05 до 0,03 Вт/м.К). Тому потрібно розуміти – чим легше матеріал стін, що несуть, тим менша його товщина забезпечить достатність теплового захисту. При цьому «чарівних» утеплювачів не буває. Газобетон щільністю 400 кг/м3 і товщиною 300 мм володіє таким же термічним опором як 100-150 мм мінвати або спінених полімерів. Стіна з легкого (до 500 кг/м3) бетону завтовшки 30-40 см абсолютно самодостатня. Утеплювати її має сенс лише з метою доведення свого будинок до стану енергопасивності, який передбачає в першу чергу вдосконалення інженерних систем, а не тупого нарощування «теплової броні».

Отже, яку товщину стіни обрати?

Якщо Ви збираєтесь будувати дачний будинок для сезонного мешкання з весни по осінь і для рідких наїздів взимку на вихідні, то робити газобетонні стіни масивніше 100 кг/м3 не має сенсу. Взимку вони споживають багато часу і енергії на своє прогрівання, а в теплий сезон не принесуть відчутного ефекту. Тому досить використовувати блоки завтовшки 200 - 250 мм.

Якщо Ви будуєте будинок для постійного мешкання, тоді має сенс зробити стіни трохи товщими - більш інерційними і менш тепло передаючими. Відповідно до норм проектування теплового захисту (ДБН В.2.6-31:2006 "Теплова ізоляція будівель"), що діють, для всіх температурних зон України досить одношарової стіни з блоків AEROC Ecoterm завтовшки 300 мм із зовнішнім оздобленням з «теплої» штукатурки завтовшки 10-15 мм. Часто використовують і товщі блоки 375 мм. Стіна з них виходить майже на чверть «теплішою», ніж передбачено будівельними нормами. Це може бути виправдано при довготривалій експлуатації.

Фактична щільність блоків AEROC Ecoterm - менше 400 кг/м?. Їх теплопровідність в сухому стані складає менше 0,1 Вт/м.0С. У реальних умовах експлуатації, через рік - два після закінчення будівництва, коли всі матеріали в будівлі підсохнуть і набудуть сталої вологості, теплопровідність кладки складе приблизно 0,11 - 0,12 Вт/м.°С. Тобто опір теплопередачі (R0) зовнішньої стіни з блоків (з врахуванням оздоблювальних покриттів) складе більше 2,8 м2 °С/Вт для блоків Ecoterm 300 і більше 3,5 м2 °С/Вт для блоків Ecoterm 375.

http://www.aeroc.ua/uk/recomend/tovsta

Реклама: