Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Як правильно приклеювати паркет

Ремонт у кімнаті завершено і настав час підлогового покриття. Від сучасного різноманіття пропозицій аж очі розбігаються: плитка, тепла підлога, ламінат… Продовжувати можна довго. Проте таких, які виготовлені з найшляхетнішого природного матеріалу – деревини, обмаль.

Але підлогове покриття має бути не лише дерев’яним, а ще й володіти високими естетичними й фізичними характеристиками і завжди «бути в моді». Таким вимогам відповідає лише паркет, який тішить око, випромінює природну теплоту, зачаровує різноманіттям кольорів і текстур. Окрім того, паркет – це чи не єдине підлогове покриття, яке при пошкодженні під час експлуатації (подряпини, вм’ятини, протирання) дуже легко відновити.

Обираючи паркет для помешкання слід обов’язково звернути увагу на його твердість. За цим параметром паркет поділяється на твердий і м’який. Перший виготовлений із твердолистяних порід деревини (дуб, бук, акація, ясен), а другий – з м’яколистяних або хвойних: берези, вишні, сосни. Що твердіший паркет, то менше він зношується і зазнає пошкоджень. Наприклад, непоодинокими є випадки, коли у м’який паркет вдавлюються тонесенькі жіночі тонесенькі підбори. Як уже було сказано, усунути такі пошкодження просто – паркет циклюють і заново лакують. Однак кількість таких відновлень обмежена, адже при кожному із них товщина паркету зменшується. У випадку м’якого паркету фахівці радять обирати покриття товщиною не менше 18 мм. Що ж до твердого, то оптимальною товщиною такого паркету є 15 мм.

Отже, паркет обрано – можна розпочинати його укладання в кімнаті. Для цього на основу наносять КЛЕЙ ДЛЯ ПАРКЕТУ А50 або КЛЕЙ ДЛЯ ПАРКЕТУ S30 ТМ VIDARON.

Про основу слід згадати окремо. Можливі три принципові варіанти основи для укладання паркету:

  1. Безпосередньо на бетонну стяжку
  2. На прокладку з фанери або OSB
  3. На чорнову підлогу.

Одразу скажемо, що третій варіант застосовують рідко і лише у тих випадках, коли немає змоги залити бетонну стяжку. Також цей варіант потребує додаткових фінансових затрат на лаги та дошки для чорнової підлоги.

Другий варіант є технологічним продовженням першого. У цьому випадку на стяжку спочатку укладають паро- та гідроізоляцію, шар теплоізоляції, прокладку із вологостійкої фанери (вологостійкого OSB) ‑ і лише тоді паркет. Усе це необхідно, щоб суттєво зменшити проникнення вологи та холоду від стяжки до паркету.

Незалежно від виду до основи для вкладання паркету є кілька вимог, дотримання яких забезпечить якісне укладання та безпроблемне тривале експлуатування покриття. Отож основа має бути:

Тепер найголовніше – клей. Це саме той засіб, який має надійно зафіксувати паркет до основи і який при неправильному підборі спроможний з легкістю зіпсувати покриття, навіть якщо усе інше виконано ідеально! Тож клей має задовольняти такі дві основні вимоги: висока адгезія з основою; еластичне та міцне з’єднання. Клеями, що виконують ці вимоги на «12» балів, є вододисперсійний А50 та розчинниковий S30 (обидва ТМ VIDARON).

Вододисперсійний КЛЕЙ ДЛЯ ПАРКЕТУ А50 має слабкий запах і формує довговічне з’єднання, а розчинниковий КЛЕЙ ДЛЯ ПАРКЕТУ S 30 володіє підвищеною стійкістю до старіння і не спричиняє набухання деревини. Обидва клеї  можна застосовувати для приклеювання паркету до самовирівнювальних підлог.

У випадку, коли потрібно укладати паркет на слабкі, крихкі бетонні основи, для зміцнення їх ґрунтують ҐРУНТОВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GP41 ТМ Sniezka, щонайменше, за 24 години до приклеювання паркету. Обидва клеї готові до застосування, тож їх необхідно лише ретельно розмішати і можна наносити на основу. Для цього його спочатку накладають порціями, а потім зубчастим шпателем рівномірно розподіляють по поверхні (витрата від 0,8 до 1,4 кг/м2). Елементи паркету слід вкласти на клей не пізніше ніж за 40 хвилин після його нанесення на основу. Для стабілізації паркетного покриття біля стін використовують фіксувальні клини. Між стіною і паркетом обов’язково потрібно залишити проміжок шириною 10‑15 мм, який компенсуватиме температурно-вологісні розширення покриття і запобігатиме його здуванню. Коли увесь паркет укладено на шар клею, фіксувальні клини можна витягнути. Ходити по укладеному із застосуванням паркетних клеїв ТМ VIDARON покриттю можна уже через 24 год, але цілковитої міцності клеєве з’єднання досягає через 6 днів.

Тепер паркет можна пошліфувати, полакувати і насолоджуватися ним впродовж багатьох років.

http://mybud.com.ua/company/0/0/37

Реклама: