Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Ідеально рівна стеля

Що робити, коли стеля нерівна? Добре, якщо перепади незначні і для вирівнювання досить нанести шпаклівку. А якщо ні? Якщо між залізобетонними плитами тріщина? Її ремонтують, а вона з’являється знову... Ще гірше, коли нерівні самі плити перекриття. Тут до справи треба братися ґрунтовно, робити капітальний ремонт стелі. Робити раз – і назавжди.

Тріщина між плитами

Якщо плити перекриття вкладені на одному рівні, але між ними є проміжки, треба заповнити порожнини. Майстри вдаються до різних хитрощів: накладають декілька шарів штукатурки, заповнюють щілину різними матеріалами. Застосування  матеріалів для ущільнення – правильна стратегія. Важливо: щоб ці матеріали міцно трималися за поверхню, були стабільними, але мали певну еластичність. Виходячи з цих вимог, найкращий ущільнювальний матеріал – монтажна піна. Її досить легко використовувати – розпилювати з балона. Матеріал піниться, збільшується в об’ємі, заповнюючи собою порожнину. Після висихання піна стає твердою.

Далі треба зрізати залишки вже твердої піни (на декілька міліметрів вище рівня стелі) та наклеїти армувальну сітку. Після цього – акуратно зашпаклювати: спочатку – стартовою, а потім фінішною шпаклівкою. Коли перший шар шпаклівки повністю висохне, поверхню шліфують за допомогою спеціальної терки. Щоб фінішний шар шпаклівки лягав рівно та тримався міцно, перед його накладанням треба прибрати пил та заґрунтувати поверхню. Після висихання ґрунтовки (через 1–2 години) накладають другий, фінішний шар шпаклівки. Коли він висохне, треба знову відшліфувати місце ремонту, заґрунтувати та, дочекавшись повного висихання, фарбувати стелю.

Шпаклювати можна швидше

Щоб пришвидшити роботу та водночас зекономити на матеріалах, можна використовувати універсальні шпаклівки, наприклад ACRYL-PUTZ ST 10 (шпаклювальна гладь 2 в 1 старт + фініш) або ACRYL-PUTZ ST 11 START S (шпаклювальна гладь без пилу). Ці матеріали призначені як для стартового, так і для фінішного шарів. Крім того, їх накладають способом «мокрий по мокрому» – другий шар наносять, не чекаючи повного висихання першого шару шпаклівки. Такий спосіб шпаклювання не передбачає проміжного шліфування та ґрунтування поверхні, що значно скорочує час роботи.

Великі порожнини

Іноді треба усувати не тільки тріщини, але й великі порожнини, наприклад ті, які з’являються у результаті прокладання комунікацій. Діри можна заштукатурити або, як і щілини, заповнити монтажною піною. Штукатурку не можна накладати шаром більшим, ніж 5 см. Якщо порожнина більша, штукатурити треба у декілька прийомів.

Будьте уважні! Який би спосіб ви не вибрали, слід пам’ятати, що великі порожнини обов’язково треба армувати. Для цього можна використати металевий дріт або стержні, закріпивши їх до плит та зв’язавши між собою. Спочатку армування – потім заповнення порожнин.

Кардинальне вирівнювання

У випадку значних нерівностей стелі варто розглянути варіант використання гіпсокартону. Щодо ціни, то такий ремонт стелі може бути трохи дорожчим, ніж оштукатурювання. Але у багатьох випадках – це  надійніший варіант: якісно змонтований гіпсокартон тримається гарно, з його допомогою досить просто швидко вирівняти великі за площею поверхні.

Монтувати гіпсокартон можна двома способами – кріпити його на каркасі або приклеювати плити за допомогою гіпсового клею, наприклад, ACRYL-PUTZ KG 31. Перший спосіб доречний, коли перепади рівня сягають п’яти і більше сантиметрів. При перепадах до 5 см, плити гіпсокартону краще приклеїти, не витрачаючи часу та коштів на виготовлення каркасу.

Після монтажу гіпсокартону треба якісно зашпаклювати місця стиків гіпсокартонних плит, а у разі кріплення листів до каркасу – ще й шляпки саморізів. Це «маскування» виконують, використовуючи шпаклівки. На місця стиків плит наклеюють самоклеючу армувальну сітчасту стрічку. Далі за допомогою шпателя накладають шар шпаклівки, дають висохнути, шліфують, ґрунтують, а після висихання ґрунту – шпаклюють ще раз. Загалом, все як в описаному вище варіанті.

Поверхню плит гіпсокартону не обов’язково шпаклювати двічі – вона вже досить рівна. Тут доречне використання готової шпаклювальної гладі ACRYL-PUTZ FS 20 ФІНІШ. Вона лягає тонким шаром, утворюючи сніжно-білі та ідеально гладенькі поверхні, які легко фарбувати.

Стеля рівна, щілин нема – ґрунтуйте та фарбуйте. Головне у роботі – правильна послідовність дій, точне виконання інструкцій. Дослуховуйтесь до порад виробників – і результат роботи завжди буде найкращим.

http://mybud.com.ua/company/0/0/37

Реклама: