Додати фірму
Додати акціюПодати оголошення

Технічні рішення

ГОЛОВНА - Технічні рішення


Початок будівництва: перелік важливих деталей, які треба знати про інтер'єр вашого дому

 Нарешті, весна! Разом з нею з’являються не лише перші квіти, а й нові плани та мрії. А жінки, окрім відвідин косметичних салонів, починають думати про значно серйозніші справи. Як от – зведення омріяного будинку. Учасниці жіночої будівельної академії Silka Ytong діляться своїми практичними знаннями та досвідом у такій, на перший погляд, не жіночій справі, як будівництво.

Адже, переважно, жінкам довіряють вже облаштування дому, вибір меблів та текстильного оздоблення. Проте, саме на цьому етапі, зазвичай, виникає найбільше клопотів. Бо саме під час умеблювання дому чи впродовж оздоблювальних робіт, ми починаємо розуміти, як багато деталей не врахували на етапі будівництва чи навіть вибору проекту для будинку. І лише  в такі моменти усвідомлюємо, що перепланувати та змінити інтер’єр  -  доволі складно, а іноді й неможливо.   А більшості проблем можна було уникнути ще до початку будівництва.

Малюючи в уяві свій майбутній будинок, ми добре знаємо, якою буде кухня, в які кольори ми пофарбуємо дитячу кімнату та в яких тонах буде ванна, у спальні неодмінно буде просторе ліжко та переважатимуть пастельні мотиви… Щодо концепції дизайну в цілому, ми орієнтуємось на певний стиль, відтворити  який можна завдяки меблям, кольору шпалер чи відтінку штор.  Поза нашою увагою залишаються технічні моменти, проте саме від них залежить, чи буде наш дім комфортним і чи будемо ми щасливо почуватись в ньому. Тому пропонуємо Вам занотувати список найважливіших елементів, які неодмінно слід врахувати, розпочинаючи  будівництво.

Наскільки високими мають бути приміщення?

Саме висота приміщень є одним із тих параметрів, від яких найбільше залежить наш  комфорт. 250 сантиметрів – це абсолютний мінімум.  Оптимальною вважається висота  270 см. Проте, якщо ви плануєте модернізувати стелю підвісними елементами чи дизайнерським декором, слід розрахувати, що висота приміщення не може бути меншою, ніж 290 см.

Наскільки функціональним буде Ваше горище?

Це, насамперед, залежить від куту нахилу стіну та її висоти. Висота горища повинна бути не меншою, аніж  90-120 см. Врахуйте, що під кутом 70 см можна розмістити лише ті речі, які Ви будете вкрай рідко застосовувати. Якщо ж Ви плануєте використовувати мансарду як житлове приміщення, неодмінно продумайте розташування меблів  та обговоріть можливість їх виготовлення на замовлення. На площу горища впливає також тип обраного даху. Ще одна вкрай важлива складова – освітлення мансарди. Розрахунок площі освітлення також слід здійснити на  етапі проектування будинку, адже це суттєво зменшить ваші витрати та значною мірою вплигне на подальшу експлуатацію горища.

Концептуально-функціональний план

Яким чином будуть розподілені приміщення на кожному поверсі? Яку функцію матиме кожна запроектована кімната? Перш ніж розпочати будівництво, слід ретельно проаналізувати, як саме ви плануєте використати кожне конкретне приміщення. Іноді, пересунувши внутрішні перегородки лише на 20 сантиметрів, Ви можете суттєво збільшити функціональність будь-якого приміщення. Звісно, внутрішні стіни Ви зможете «зміщувати» вже й під час будівництва, після зведення несучих стін, проте, це завдасть не лише значних труднощів, а й вагомих фінансових затрат. Саме тому необхідно ретельно запланувати розташування, розміри та функції кожної кімнати Вашого майбутнього дому.

Облаштування каналізаційних систем

Безумовно, зважаючи на сучасні технології, Ви можете облаштувати кухню чи ванну у  будь-якому місці будинку і в необмежених кількостях. Але врахуйте, що вони повинні бути розташовані одна над одною (коли йдеться про кількаповерховий будинок), або розташовані поруч, щоб облаштування каналізації не стало для Вас Гордієвим вузлом. Облаштування каналізаційних стояків, зокрема у будинках, де не передбачені підвальні приміщення – одне із найскладніших завдань, що потребує чіткого плану та розрахунків.

Скільки вікон буде в будинку та яку форму вони матимуть?

Дизайн інтер’єру Вашого будинку значною мірою  залежатиме від форми вікон та їх розташування.  В тренді - великі та розсувні вікна. А хіба може Ваш омріяний будинок залишитись без величезного вікна, з якого відкривається неймовірний краєвид  на сад? Проте, «впускаючи» в будинок багато денного світла, такі вікна одночасно «крадуть» Ваші стіни. Аби вони повноцінно здійснювали усі свої функції, доступ до них має бути легким, тож Ви не розташуєте  поруч  громіздкі меблі та й не зможете застосувати традиційні штори.  Вікна неодмінно вплинуть на стиль Вашого будинку в цілому. Скажімо, арочні вікна використовують у будинках  класичного стилю,  а от модерн потребуватиме  зовсім іншої форми вікна. До того ж, ви ж не повісите ламбрекени у кухні в стилі «кантрі». Тому, аби очікування щодо майбутнього інтер’єру Вашого будинку не розбились вщент, ретельно обирайте навіть найменші деталі.

На якій висоті робити підвіконня в кухні?

Сьогодні ви не зустрінете, мабуть, жодної кухні, де б не було доступу денного світла. Вікно в кухні – це стандарт. Проте, простір під ним – це вже питання можливостей та фантазії. Переважно, дизайнери пропонують облаштувати під кухонним вікном шафки, розмір яких, зазвичай, складає 80-85 см. Врахуйте також висоту підлоги. Часто господині хочуть, аби підвіконня в кухні було продовженням робочої поверхні, тож цей момент необхідно передбачити заздалегідь.

Хай буде світло!

Але  без зайвих кабелів та з необхідною кількістю розеток. Підключення до електричних мереж – одне із найбільш відповідальних завдань, яке, окрім витрат, передбачає і наявність чіткого розуміння – де Ви будете вмикати фен, чи вдасться Вам легко збити маскарпоне до тірамісу чи доведеться бігати з міксером по всій кухні в пошуках вільної розетки.  Інтелектуальні системи «розумний будинок», відеоспостереження, сигналізація, телебачення та інтернет.  Все це - безліч проводів, кабелів, адаптерів. Ви з легкістю можете заховати їх від  споглядань, але перед Вами кропітке завдання – уявити звичайний день у своєму будинку – починаючи від дзвінка будильника і завершуючи вечірнім переглядом фото в Instagram.

Дім там, де тепло

А тепло там, де працює справно опалення чи підігрів підлоги. Тому подальший вибір підлогового покриття та значною мірою облаштування Вашої оселі базується на виборі опалення та способі його інсталяції. 

Рух без перешкод

Або будуємо так, щоб не спотикатись. Справді, у більшості сучасних будинків немає порогів між кімнатами. Ви зауважували? Традиційний паркет, ламінат чи кераміка – кожен тип підлогового покриття має свою товщину, тож поєднати їх між собою та забезпечити Вам зручний простір можна ще під час розрахунку підлогової площі та вибору стяжки.

Звичайно, збудувати дім – одне з трьох надважливих завдань для чоловіків. Проте цієї весни все буде по-нашому, чи не так, леді?

Напишіть нам або зателефонуйте регіональному представнику Xella В Україні та отримайте детальнішу інформацію, що стосується планування та зведення будинків з газобетонних блоків Ytong, а також професійні поради від учасниць жіночої будівельної академії  Silka Ytong.

http://mybud.com.ua/company/0/0/16

Реклама: